Dřevěná podlaha

Dřevo je nejlepší podlahový materiál, který můžete zvolit. Zároveň je příjemná a stabilní pro chůzi, příjemná na dotek a je vyráběna zcela z přírodních materiálů. Součet těchto vlastností dává výjimečné kouzlo a atmosféru na řadu let.

Typy dřevěných podlah

Největší předností podlahy z masivního dubového dřeva je jedinečný přírodní vzhled, dlouhá životnost a možnost opravy při poškození, avšak k vůli značným reakcím na teplo a vlhko není vhodná na podlahové topení či do vlhkých prostor.

Nejběžnější dřevěné podlahy oproti masivu jsou podlahy dvou či třívrstvé nebo dýhované. Na trh se dostávají už i hybridní podlahy s tlumicí vrstvou, minerálním jádrem a nášlapnou vrstvou vyrobenou ze skutečného dřeva. 

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou nejčastějším typem, zaručují se především odolností, dlouhé životnosti a neměnnou vlastností. Díky spojení více vrstev je tento typ podlah vhodný také na podlahové topení.  Velice oblíbeným typem se znovu stává parketa s možností skládání do klasických vzorů stromečku.

Vlastnosti dřevěných podlah

Podlahové díly jsou vybaveny patentovaným zámkovým spojem, který zajistí přesnost a pevnost spojů. Na výběr je také několik povrchových úprav jako lakování, olejování nebo například kartáčování. Tyto možnosti povrchových úprav znamenají dostatečný výběr pro vaši realizaci.

Údržba dřevěných podlah

Naše dřevěné podlahy se udržují velice snadno. Stačí pouze podlahu čas od času zamést nebo vysát od prachu. Pro důkladnější úklid doporučujeme naše úklidové prostředky. Ty se rozlišují na základě typu dřevěné podlahy.

Masivní dřevěná podlaha
Dvou-vrstvá podlaha
Tří-vrstvá podlaha
Hybridní dřevěná podlaha

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit nebo požádat o cenovou nabídku? Neváhejte nás kontaktovat, náš zkušený tým je tu pro Vás!